Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

 "Manna, hosanna, różaniec i szaniec,

I jazda, i basta, i stop

Bal to najdłuższy, na jaki nas proszą,

Na bal, marsz na bal !"

czyli jak dzieci z Bolszewa bawią się Smile

„Z góry wiemy ile będzie to trwać, wiemy gdzie to się odbędzie. Z góry wiemy za kogo się przebierzemy i jaki humor ze sobą weźmiemy - mowa oczywiście o KARNAWALE.

Wesoło - z rozmachem w Nowy Rok!

"W I sobotę Karnawału, tj. 3 stycznia br. opiekunowie scholi Dzieci Kalasancjusza zorganizowali zabawę dla ich rodziców. Celem było pozyskanie środków na rzecz wyjazdu do Łowicza. W zabawie uczestniczyło ok. 80 os. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny SUPRA, a  miejsce imprezy udostępnili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolszewa. Należy podkreślić, iż straż nie pobrała żadnych opłat za wynajem sali za co z całego serca im dziękujemy. Odwdzięczymy się śpiewem.

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca

w Bolszewie

„Dnia 11 stycznia 2015 roku w naszym kościele odbyło się spotkanie wigilijne Róż Różańcowych, które rozpoczęło się wspólną modlitwą z opiekunem duchowym o. proboszczem Jackiem Stępniem.

Po błogosławieństwie i po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do stołu, by wspólnie śpiewać kolędy. Boża radość napełniła wszystkie serca. Jasełka przygotowane przez Rycerzy Niepokalanej pod kierunkiem pani Joanny pogłębiły duchowy nastrój.
Wszystkich ucieszyła wiadomość o trzech dniach skupienia przygotowywanych dla członków kół różańcowych.

Powstaje 28. Róża im. św. Joanny Beretty Molla. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego wielkiego dzieła!!! Owoce modlitwy są widoczne w naszej parafii.

„Rozpływa się we mnie moja dusza, gdy wspominam, jak z tłumem kroczyłem do Bożego domu”. Ps 42

„Dnia 9 stycznia 2015 roku w kościele Wniebowzięcia NMP w Bolszewie odbyła się Msza Święta dziękczynna za przeżyte Seminarium Odnowy Wiary. Wszyscy uczestnicy z wielkim utęsknieniem oczekiwali tego dnia.

Uwielbiali Boga i dziękowali Mu za nowe życie w Duchu Świętym. Wychwalaniu Pana towarzyszyła scholka "Dzieci Kalasancjusza".