Motto

"Doświadcz ciszy. Zanurzaj się w uważnej, żywej i dalekiej od pustki ciszy. Rozpalaj się w miłości, dojrzewaj w uświęceniu. Słuchaj, żeby usłyszeć, uniżaj się, aby zrozumieć, uwierz i odważ się dawać świadectwo - i kochaj, aby stawać się świętym." św. Charbel

15 SIERPNIA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP - ODPUST W NASZEJ PARAFII

"Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:
"...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej" (Breviarium fidei VI, 105).

W polskiej (i nie tylko) tradycji dzisiejsze święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rolnicy tego dnia dziękują Bogu za plony ziemi i ziarno, które zebrali z pól.

W tym dniu każdy parafianin i nawiedzający naszą świątynię może uzyskać odpust zupełny. W jaki sposób?...

To jeszcze nie koniec naszego roku szkolnego! Smile

 Po sobotniej zabawie spotkaliśmy się jak co tydzień, w niedzielę, aby po raz ostatni w tym roku wspólnie uczestniczyć we Mszy Św. Podczas Eucharystii czytaliśmy czytania, śpiewaliśmy psalm, w tańcu zanieśliśmy na ołtarz Dary Eucharystyczne i śpiewaliśmy piosenki, z którymi wiążemy niesamowite wspomnienia. Na zakończenie O. Grzegorz podziękował dzieciom ze scholki za wspaniałą pracę w ciągu roku szkolnego, a zgromadzeni w kościele wierni dołączając się do tych podziękowań skierowali pod adresem dzieci głośne oklaski.

Schola "Dzieci Kalasancjusza"

& zabawa w podchody
na powitanie lata CoolCoolLaughing

          W ostatnią sobotę czerwca br. schola „Dzieci Kalasancjusza” wybrała się na wycieczkę uwieńczającą cały rok wspólnej pracy.
„Zebraliśmy się o godz. 9.30 przed kościołem w Bolszewie i wraz ze swoimi Rodzicami ruszyliśmy samochodami do Orla. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy, w których mieliśmy dotrzeć na miejsce zabaw. Droga do Warszkowa, jak się okazało, nie była zwykłym spacerkiem tylko poważnym biegiem patrolowym. Ruszyliśmy grupami w określonych odstępach czasowych, a na trasie czekali na nas opiekunowie, którzy przygotowali nam różne konkurencje sprawnościowe, muzyczne, logicznego myślenia oraz zadania sprawdzające znajomość Biblii oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Po przejściu, jakże długich, a jednocześnie mile spędzonych 6 km dotarliśmy na miejsce.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W NASZEJ PARAFII

Jesteśmy ludem Bożym pielgrzymującym do niebieskiej Ojczyzny. Naszym Panem jest Jezus Chrystus, który wciąż pochyla się nad nami i pomaga nam w drodze. Zna naszą niestałość i niemoc, dlatego sam daje pokarm wzmacniający nasze siły duchowe, daje nam swoje Ciało. uwielbiamy Go za ten niezwykły dar i przepraszamy, że tak często z niego nie korzystamy, nie w pełni uczestnicząc w Eucharystii. Ciało Chrystusa zostało wydane za nasze grzechy i Jego Krew została za nas wylana.

W tym wspaniałym dniu Jezus przechadzał się naszymi ulicami, chciał i chce być blisko każdego z nas.

Zapraszamy do galerii