Motto

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Misje Święte 2016

W dniach od 25 września do 2 października 2016 roku w naszej parafii będziemy przeżywać Misje Parafialne pod hasłem: "Drogami Wiary, Nadziei i Miłości". Misje poprowadzą ks. Jan Dobosiewicz CM i ks. Krzysztof Łytkowski CM - misjonarze św. Wincentego a Paulo.
Zapraszamy do zapoznania się z planem i prosimy o modlitwę o błogosławione owoce naszych rekolekcji.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli pielgrzymów w swoich domach i którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizowanie ŚDM w Bolszewie. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi Waszą dobroć i miłość!

ŚDM - Bolszewo - Dzień 6

Pobyt w Bolszewie dobiega końca. Czas, abyśmy niedługo ruszyli do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Wczoraj zaczęliśmy dopiero Mszą Świętą o godzinie 12.00 w ArtParku. Nie zabrakło po niej podziękowań dla samorządu, Policji, Straży, sponsorów, dzięki którym ŚDM Bolszewo było możliwe do zrealizowania. 
Później uczestnicy udali się na obiad. Dla wielu była do ostatnia chwila w rodzinach, które ich gościły. Oczywiście nie zapomnieliśmy o podziękowaniu również dla nich. O godzinie 16.00 rozpoczął się Festiwal Młodych w Bolszewie. Zabawa trwała do samego wieczoru, ale niektóre grupy powoli musiały nas opuszczać. Ostatnie osoby wyjeżdżają jutro wieczorem. Życzymy wszystkim udanego pobytu w Krakowie i bezpiecznego powrotu do domu.

Zdjęcia

ŚDM - Bolszewo Dzień 5

Powoli nadchodzi czas na podsumowanie naszej wspólnej przygody. Dziś wybraliśmy się do Gdańska na wielki finał dni w diecezjach. Pielgrzymi z całego świata i Polski znajdujący się w Archidiecezji Gdańskiej zebrali się na Placu Solidarności około godziny 10.00 i tu zaczęli Festiwal Młodych. Następnie przeszli ulicami miasta do konkatedralnej Bazyliki Mariackiej, największej świątyni ceglanej w Europie, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Cieszyliśmy się z obecności biskupów z innych krajów i Polski, przedstawicieli samorządów, innych odłamów religijnych i Pani Minister Beaty Kempa. Podczas nabożeństwa nie zabrakło śpiewu, oklasków i tańca. Po Mszy młodzież wróciła do zabawy na Festiwalu, który trwał do samego wieczora. O bezpieczeństwo zadbało wiele służb mundurowych i medycznych.
Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wrócili do Bolszewa po 21.00 i udali się na upragniony spoczynek. Jutro czeka nas ostatni dzień i powoli zaczynamy ruszać grupami do Krakowa, gdzie odbędzie się dalsza część Światowych Dni Młodzieży.

Zdjęcia