Motto

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

W dniach 23-25.02.2015 odbyły się rekolekcje dla dzieci i młodzieży pod hasłem przewodnim - „5W” – dla naszych uczestników znaczenie tego tajemniczego tematu nie jest obce, zaś niektórym, (co nie uczestniczyli, zapomnieli itd.) może przysporzyć trochę kłopotu jego interpretacja; więc, 5W czyli Pięć warunków dobrej spowiedzi.

Ci, którzy brali aktywny udział w owym wydarzeniu nie będą mieli problemu, by spotkać się z Bogiem-Ojcem Miłosiernym.Ks. Piotr i Fundacja 10 Talentów stanęli na wysokości zadania. Zebrani zostali wprowadzeni w przeżywanie Wielkiego Postu poprzez słowo Boże, przykłady z życia, wszelkiego rodzaju animacje, muzykę i zabawy aktywizujące.

Z sercem otwartym uczestnicy przyjmowali rzucone ziarno, które padało na glebę. A jaką? To już każdy rekolektant w sumieniu przed sobą i Bogiem odpowie. Gościem specjalnym był raper Frenchman, który dzielił się z młodzieżą swoim ognistym świadectwem i muzyką, a także trębacz, który swoją grą na instrumencie wychwalał Pana.

Dziękujemy prowadzącym za dar bycia z nami, za dobry przykład i słowa życia, a dzieciom i młodzieży za czynny udział i obecność.Niech Bóg wszystkim błogosławi.

BIAŁE SZALEŃSTWO W MUSZYNIE TO JEST TO !!!
"…Hu! Hu! Ha!... Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy Mroźnym śniegiem w oczy prószy, Wichrem w polu gna!  
Nasza zima zła!...
Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! A my jej się nie boimy, Dalej śnieżkiem w plecy zimy, Niech pamiątkę ma! Nasza zima zła!...

Brr…brr…brr…, ale zimno!

Tym razem zima nas nie zawiodła, mogliśmy poczuć, jak jest zimna, mroźna czy też namacalnie dotknąć i korzystać z jej niesamowitych uroków, które były cudowne!!! Były momenty w których mogliśmy się przenieść do baśniowej krainy. Pierzynka białego puchu pokrywała cały świat, a do tego jeszcze sypiące się nieustannie śnieżynki z nieba.

Głównym celem obozu zimowego w Muszynie od 30 stycznia do7lutego 2015 roku było doskonalenie jazdy na nartach. Dzieci dzięki pomocy instruktora zdobyły znaczne umiejętności.  Miały okazje zaprezentować się w zawodach jazdy slalomem. Toczyła się zacięta walka, kto zdobędzie pierwsze miejsce. Każdy chciał wygrać. Emocjom i radości nie było końca! Nie zabrakło też innych atrakcji jak jazda na jabłuszkach, bitwa na śnieżki, kulig z pochodniami, wyjazd na baseny termalne Aquacity Poprad czy też warsztaty manualne np. „wesołe żelki” czy kukiełkowe itp.
Każdy dzień był bogaty w atrakcje i nie było czasu na nudę. Dzieci były zachwycone!!!

Czyste, górskie powietrze i atrakcje na śniegu oraz inne zajęcia dobrze wpłynęły na odpoczynek dzieci. To były nie zapomniane chwile, do których będziemy często wracać.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierali ten obóz swoją modlitwą i materialnie. Jesteśmy wdzięczni za dofinansowanie obozu zimowego przez Gminę Wejherowo. Serdecznie dziękujemy za bezcenne wsparcie, które nam zapewniliście. Jesteście dowodem na istnienia ludzi dobrej woli, na których można polegać".

P.S. i A.S.

Zapraszamy do galerii

 "Manna, hosanna, różaniec i szaniec,

I jazda, i basta, i stop

Bal to najdłuższy, na jaki nas proszą,

Na bal, marsz na bal !"

czyli jak dzieci z Bolszewa bawią się Smile

„Z góry wiemy ile będzie to trwać, wiemy gdzie to się odbędzie. Z góry wiemy za kogo się przebierzemy i jaki humor ze sobą weźmiemy - mowa oczywiście o KARNAWALE.