Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Gdy ktoś podejmuje Seminarium, formacja ta najczęściej zmienia jego dotychczasowy sposób modlitwy. „Seminarzyści” uczestniczą we wspólnej modlitwie raz w tygodniu, słuchają konferencji tematycznej, a następnie spotykają się w kilkuosobowych grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów. Jednak zasadniczy sens Seminarium polega na osobistej pracy i modlitwie, na którą uczestnik indywidualnie przeznacza ok. pół godziny każdego dnia.

Praca w ciągu tygodnia oparta jest na fragmentach Pisma Świętego, a całość Seminarium - na siedmiu tematach zawartych w książce, którą każdy otrzyma.

W Seminarium może uczestniczyć każdy, kto wyrazi takie pragnienie.

Fenomen Seminarium polega na tym, że człowiek daje Panu Bogu (i sobie) czas na spotkanie, a Pan Bóg czyni resztę – czyli wszystko! Tajemnica Boga spotyka się tutaj z tajemnicą człowieka.

Krótkie świadectwo:

„Bóg naprawdę daje nowe życie !

To właśnie Seminarium stało się początkiem mojego nowego życia w Duchu Świętym, do którego podświadomie tak tęskniłam. Pan Bóg nadał głęboki sens mojemu życiu, objawił mi bardzo konkretnie swoją miłość, uzdrowił głębokie rany mojego serca i zaprosił do współpracy – najpierw w procesie mojego własnego uzdrowienia i nawrócenia, a potem w walce o innych.

Nasz pierwszy sukces artystyczny

To była pięknie zapowiadająca się sobota, 11 października. Około południa spotkaliśmy się na parkingu przy naszym parafialnym kościele, by udać się wspólnie do Gdańska-Moreny na I Pomorski Festiwal Muzyki Sakralnej „Morenowe Chóralia”. Było to dla nas niesamowite przeżycie, bowiem pierwszy raz  reprezentowaliśmy naszą parafię w samym sercu metropolii gdańskiej. 

Więcej o tym wydarzeniu w zakładce: Chór

Trening muzyczno - taneczny

scholi "Dzieci Kalasancjusza"

z "Mocnymi w Duchu"

w Łodzi

Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wsparli nasz wyjazd na warsztaty. Niech Bóg wam błogosławi +.

 

Zapraszamy do galerii

Ogień Miłości zapłonął !

Z Bolszewa wypuściliśmy Iskrę Bożego Miłosierdzia, łącząc się z całą Polską i światem. Na modlitwie o godz. 15.00 zgromadziło się przeszło 250 osób, którzy śpiewem wielbili Boga bogatego w miłosierdzie. Modliliśmy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz o pokój na Ukrainie. Na zakończenie każdy z nas zawierzył się Jezusowie Miłosiernemu. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary i wrażliwość serca na potrzeby braci w wierze. Niech Bóg Miłosierny wszystkim błogosławi + .

 Zapraszamy do galerii

Zgłoszone miasta - zobacz !