Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

Gender zagrożeniem


dla rodziny, narodu

i chrześcijaństwa

Tego nie usłyszysz w telewizji, tego nie powiedzą ci w szkole !!

- sam się przekonaj...

 

Video konferencja - zobacz

 

Ciekawy wywiad:

ANNA CICHOBŁAZIŃSKA: - W mediach coraz częściej pojawiają się terminy: gender, ideologia gender, totalitaryzm gender, filozofia gender. Co one oznaczają?

KS. DARIUSZ OKO: - Należy mówić nie tyle o „filozofii”, ile o „ideologii” gender. Filozofia jest radykalnym poszukiwaniem prawdy i dobra, natomiast ideologia jest narzędziem bezwzględnej walki o swoje interesy, także kosztem prawdy i dobra. Ma ona doprowadzić do zwycięstwa poglądów i zaspokojenia egoistycznych pragnień jakiejś grupy społecznej kosztem największej nawet krzywdy innych grup. W tym sensie gender jest klasycznym przykładem ideologii, jest narzędziem w bezpardonowej walce o korzyści dla ateistycznego gender i homolobby. Sama nazwa pochodzi od angielskiego słowa „gender”, co było wcześniej oznaczeniem gramatycznym płci, w odróżnieniu od słowa „sex”, oznaczającego płeć biologiczną. Obecnie słowo „gender” zaczęto używać do określenia płci w znaczeniu kulturowym. To jest też główny aksjomat tej ideologii, że nasza płeć jest przede wszystkim określana nie biologicznie, ale kulturowo w procesie wychowania, czyli nie rodzimy się jako istoty płci męskiej albo żeńskiej, ale takimi jesteśmy kreowani po urodzeniu. Na tym ideolodzy gender budują całą swoją teorię, to jest jej kamień węgielny. Zakładają, że nasza tożsamość płciowa nie wynika z natury, tylko z kultury, można powiedzieć, że jest naszym wymysłem albo nawet rodzajem naszej fantazji. W związku z tym jest prawie całkowicie plastyczna, może być kształtowana w procesie wychowania, teraz najlepiej zgodnie z ideologią gender. W ten sposób rusza cała lawina, bo jeżeli nawet rzecz tak naturalna i oczywista jak płeć ma być kształtowana kulturowo, ma być kwestią umowy, to tym bardziej wszystko inne może być tak kształtowane. W ten sposób otwiera się pole do popisu dla inżynierów społecznych, o jakim nie śnili nawet komuniści.

ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W BOLSZEWIE

„Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą” – mówił Jezus do św. Faustyny.

28 września tj. sobota o godzinie 15.00 modliliśmy się wspólnie na parkingu
,,Koronką do Bożego Miłosierdzia"
  Było nas przeszło 150 os. Pan Bóg dał nam też pogodę, gdyż od rana ciągle padało i niebo było zachmurzone, ale o godz. 15.00 przebijało się słonko i mogliśmy pomodlić się śpiewając całą Koronkę, przy akompaniamencie: gitary (6 szt.), organów elektronicznych (1 szt.), skrzypiec (1 szt.) i bębenka (1 szt.). Oprawa muzyczna pomogła nam otworzyć się duchowo, aby przeżyć głębokie spotkanie z Bogiem Miłości Miłosiernej.  Na koniec wszyscy wspólnie odmówiliśmy akt oddania się Miłosierdziu Bożemu.
Dziękujmy wszystkim za obecność, zaangażowanie się, moc świadectwa i za wiarę.

Niech Bóg wszystkim błogosławi.

Zobacz relację

Zapraszamy do galerii

POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW DZIECIOMSmile 

"'Panie Jezu prosimy Cię abyś przez ręce kapłana poświęcił nasze tornistry i wszystko co w nich mamy: książki, zeszyty, ołówek i kredki, ale to nie wszystko, bo mamusia da jeszcze kanapkę i jabłko, a także cukierki. Kochany Księże poświęć nam to wszystko i udziel nam swego błogosławieństwa aby nauka nie była dla nas ciężarem, aby Jezus i Jego łaska była z nami wszędzie: w szkole, na boisku, na podwórku, na ulicy i w parku. Błogosław naszym rodzicom , dziadziusiowi i babci, nauczycielom, wychowawcom i katechetom". Dlatego...

W niedzielę 22 września na Mszy św. o godz. 11.30 - na progu nowego roku szkolnego 2013/2014 - poświęciliśmy tornistry i przybory szkolne dzieciom szkoły podstawowej. Ufamy, że Boże błogosławieństwo pomoże im w nauce oraz poznaniu i polubieniu szkoły. Niech Duch Święty wspomaga Was każdego dnia i opieka św. Józefa Kalasancjusza towarzyszy Wam przez cały czas nauki i pobytu w szkole.

 

Modlitwa za rodzinę

 Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś miłości i życiem: spraw, aby każda rodzina ludzka na ziemi stała się poprzez Twojego Syna Jezusa Chrystusa "narodzonego z Niewiasty" i poprzez Ducha Świętego - źródło Bożego miłosierdzia - prawdziwym sanktuarium życia i miłości dla generacji, które się wciąż odnawiają.
 Spraw, aby Twoja łaska prowadziła myśli i dzieła małżonków dla dobra ich rodzin i wszystkich rodzin na świecie.Spraw, aby młode generacje znalazły w rodzinie silne wsparcie dla ich wzrostu w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość, wzmocniona łaską sakramentu małżeństwa, była silniejsza od wszelkiej słabości i każdego kryzysu, przez które czasami przechodzą nasze rodziny. Spraw w końcu, o to Cię prosimy przez wstawiennictwo świętej Rodziny z Nazaretu, aby Kościół wśród wszystkich narodów na ziemi mógł owocnie wypełniać swoją misję w rodzinie i poprzez rodzinę. Przez Chrystusa, naszego Pana, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków. Amen. (Jan Paweł II)
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu...

Oby rodziny naszej parafii były Bogiem silne !!!

Scenka ewangelizacyjna z rekolekcji wielkopostnych 2013 r. ukazuje karykaturę rodziny - 
Zobacz filmik