OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 listopada 2017

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dziś w całym Kościele obchodzimy I Dzień Ubogich ogłoszony przez Papieża Franciszka. Ma on na celu uwrażliwić nas na potrzeby ubogich, którzy są wśród nas. Można to uczynić przez praktykowanie uczynków miłosierdzia co do duszy i ciała w czym mogą nam pomóc karty miłosierdzia rozdawane po mszy świętej przez ministrantów.

2.     Zapraszamy na Różaniec za zmarłych z wypominkami przez cały listopad o godz. 17.30. Pamiętajmy o naszym obowiązku modlitwy za zmarłych.

3.     W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Rafa Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Marii Panny, w środę św. Cecylii patronki muzyki kościelnej    a w piątek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

4.     W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.     W sobotę 25 listopada w ramach obchodów Święta „Opieki św. Józefa Kalasancjusza” zapraszamy dzieci zaangażowane w grupy działające przy naszej parafii na Msze św. o godz. 14.00 a później na zabawę w dolnym kościele. Zapraszamy ministrantów, dzieci ze scholi „Dzieci Kalasancjusza”, Dzieci Maryi, Rycerzy Niepokalanej, dzieci z Centrum Kultury „Calasanz”.

6.     W przyszłą niedziele będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej racji na Mszy św. o 11.30 odbędzie obrzęd przyjęcia nowych ministrantów i odnowienie przyrzeczeń ministranckich.

7.     Za tydzień 26 listopada w niedzielę gościć będziemy kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku. Skieruje do nas słowo i zbierze tacę na potrzeby utrzymania Seminarium Diecezjalnego w Gdańsku.

8.     Narzeczonych informujemy o możliwości odbycia kursu przedmałżeńskiego. Kurs rozpoczyna się 2 grudnia br. o godz. 19.00. w parafii św. Leona w Wejherowie.

9.     Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.