OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 września

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na modlitwę różańcową połączoną 

  z wypominkami rocznymi za zmarłych.

 2. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przystępujących w 2018 roku do I komunii odbędzie się w poniedziałek 18 września o g. 19.00 w kościele. Prosimy na to spotkanie przynieść wypełnione deklaracje.

 3. Zachęcamy do włączenia się w grupy działający przy naszej parafii. Spotkania odbywają się po mszach wieczornych: we wtorek Krąg Biblijny, w piątek spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym. W środę Młodzież Pijarska. Natomiast w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończoną Nieszporami ze wspólnotą zakonną o g. 20.00.

 4. Przy naszej parafii rozpoczęło działalność Centrum Kultury Calasanz. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 18.00. Zapraszamy również chętnych wolontariuszy do współpracy.

 5. Chór Calasanz działający przy naszej parafii ogłasza nabór osób chcących śpiewać i grających na instrumentach smyczkowych. Szczegółowych informacji udziela pan Organista. Spotkanie organizacyjne w czwartek 28 września o 18.45 w salce parafialnej.

 6. Dziś schola „Dzieci Kalasancjusza” zbiera ofiary do puszek na wyjazd do Jeleniej Góry na warsztaty muzyczne.

 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła: w poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w środę Wspomnienie św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników z Korei; w czwartek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę Wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera.

 8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

 9. Zmarł ks. Stanisław Miotke pochodzący z Gościcina a przed laty związany z naszą parafią. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o g. 11.00 w Gościcine. 

 10. Wszystkim życzymy błogosławieństwa i wielu łask Bożych w pracy i nauce.