OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 listopada 2018

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                   

1.     Dziś w całym Kościele obchodzimy II Dzień Ubogich ogłoszony przez Papieża Franciszka. Ma on na celu uwrażliwić nas na potrzeby ubogich, którzy są wśród nas. Można to uczynić przez praktykowanie uczynków miłosierdzia, co do duszy i ciała, w czym mogą nam pomóc karty miłosierdzia rozdawane po mszy świętej przez ministrantów.

2.     Zapraszamy na Różaniec za zmarłych z wypominkami przez cały listopad o godz. 17.30. Pamiętajmy o naszym obowiązku modlitwy za zmarłych.

3.     W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Rafa Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie Najświętszej Marii Panny, w czwartek św. Cecylii patronki muzyki kościelnej a w sobotę świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

4.     W sobotę 24 listopada w ramach obchodów Święta „Opieki św. Józefa Kalasancjusza” zapraszamy dzieci zaangażowane w grupy działające przy naszej parafii na Msze św. o godz. 15.00 a później na zabawę w dolnym kościele. Zapraszamy ministrantów, dzieci ze scholi „Dzieci Kalasancjusza”, Dzieci Maryi, Rycerzy Niepokalanej, dzieci z Centrum Kultury „Calasanz”.

5.     W przyszłą niedziele będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej racji na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia lektorów a o godz. 11.30 obrzęd przyjęcia nowych ministrantów i odnowienie przyrzeczeń ministranckich.

6.     Za tydzień 26 listopada w niedzielę gościć będziemy kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku. Skieruje do nas słowo i zbierze tacę na potrzeby utrzymania Seminarium Diecezjalnego w Gdańsku.

7.     Narzeczonych informujemy o możliwości odbycia kursu przedmałżeńskiego. Kurs rozpoczyna się 8 grudnia w sobotę. o godz. 19.00. w parafii św. Leona w Wejherowie.

8.     Sołtys z Radą Sołecką Bolszewa zaprasza mieszkańców po 70 roku życia na Dzień seniora 24 listopada o godz.15.00 w Bibliotece na ul. Reja 9.

9.     Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.