Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Rekolekcje Maryjne dla Dzieci Maryi w Gnieźnie.

W dniach 13-15.11.2015r. Odbyły się
w Gnieźnieńskim domu sióstr Szarytek rekolekcje Maryjne pod hasłem "Maryja słuzebnica Słowa Bożego". W rekolekcjach tych uczestniczyła osiemdziesięcio osobowa grupa Młodzierzy z różnych części Polski. Naszą grupę Maryjną reprezentowały Bernadetta i Marta :) 
W programie rekolekcji oprócz Konferencji prowadzonych przez Ks.Andrzeja i Ks. Krystiana mówiących bardzo dużo o znaczeniu Słowa Bożego i bardzo ważnej roli Maryi, uwielbienia Słowa połączonego z czuwaniem przy nim oraz codziennej Eucharystii, były również warsztaty na których nauczyliśmy się robić różańce na Wincentyńskie Dni Młodzieży. Podjęliśmy się także przedstawienia wylosowanej części Słowa Bożego na współczesny język przez warsztatowe grupy. W Sobotni wieczór, odbyła się Ewangelizacja Gniezna na której to idąc przez plac Gnieźnieński, przy Katedrze i w drodze powrotnej głosilismy Chwałę Bożą. W Niedziele, odbyła się Msza w Gnieznienskiej Farze a po niej pożegnanie grup. Pełni Ducha Świętego,radości i nadzieji na kolejne rekolekcje pojechaliśmy do swoich miejscowości.

Zdjęcia.

Ostatnie spotkanie przed wakacjami

20 Czerwca 2015 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dzieci Maryi. Na którym obchodziliśmy urodziny jednej z dziewcząt młodszej grupy- Beatki. Po modlitwie w Kaplicy, rozdaniu pamiątkowych dyplomów i żywych rozmowach o wakacjach rozpoczęły się gry i zabawy m.in. w ciuciu babkę, pif paw oraz taniec chocolate :) Spragnione wakacyjnego odpoczynku, udałyśmy się do domów by zobaczyć się w każdym 13 dniu miesiąca w czasie wakacji oraz we Wrześniu, na kolejnych spotkaniach. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta które chcą poznać Maryję i wielbić ją słowem, tańcem i śpiewem na pierwsze  spotkanie które odbędzie się 12 Września o godzinie 13 w salce przy kościele :) zbiórka przed Kościołem od godziny 12:45 :)              

Formacja i ... Urodziny :)

30 Maja 2015 roku w Naszej Formacji obchodziłyśmy 18 urodziny jednej z Pań Animatorek.

Pani Joanna Stencel, Animator starszej grupy Stowarzyszenia należy do niego od 9 roku życia i została przyjęta do Stowarzyszenia przez Siostrę Arletę z Zakonu Sióstr Szarytek w Wejherowie. Dziewczęta od dłuższego czasu planowały ten dzień, by Pani Asia czuła się w nim wyjątkowo. Pod czujnym okiem Pani Marty, załatwiały prezent dla Animatorki. 30 maja, spotkały się szybciej, przygotowując sale, muzykę, jedzenie i pakując prezent. Nieświadoma Pani Asia, przyszła na co tygodniowe spotkanie, by po chwili zejść do świetlicy i usłyszeć gromkie NIESPODZIANKAAAA i Sto lat. Potem życzenia i prezenty. Na uczcie urodzinowej, nie zabrakło  także O. Grzegorza :)

Solenizantka podzieliła tort, ciasteczka i podała każdemu picie. Po jedzeniu, zaczęły się tańce i zabawy, między innymi gra pif paf oraz zabawa w rodziny idące do zoo :)

impreza trwała do godziny 15. potem, wszystkie zabrałyśmy się za sprzątanie i porozchodziłyśmy się do domów. Zabawa była udana a solenizantka szczęśliwa z niespodzianki i zaangażowania i integracji obu  grup w urządzenie tak wspaniałego przyjęcia urodzinowego. 

Spotkanie opłatkowe

17 stycznia 2015 roku o godzinie 13. w salce parafialnej odbyła się wigilia grup Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Po odmówieniu modlitwy, przeczytaniu Pisma Świętego i obejrzeniu jasełek w wykonaniu grupy Małych Kolędników, zasiadłyśmy do syto nastawionego stołu, każdy coś od siebie przyniósł :) Był ciepły barszcz, ciasta, owoce, słodycze, herbata, zimne napoje... oraz miła atmosfera. Niespodziewanie pojawił się Gwiazdor i rozdawał prezenty za przysłowiowe fanty polegające na wykazaniu się wiedzy z dziedziny stowarzyszenia oraz znajomości modlitw i kolęd przez dziewczęta. Potem wspólnie śpiewałyśmy kolędy, dużo rozmawiałyśmy i cieszyłyśmy się z Narodzin Jezusa. Wszystkim udzielała się świąteczna atmosfera jeszcze przez długi czas i z uśmiechem na twarzy wracałyśmy do domów.

Więcej artykułów…