Motto

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 Krótka historia chóru   -  Calasanz

W końcu po długiej przerwie nasza parafia doczekała się swojego chóru. Jego nazwa „Calasanz”nawiązuje do umiłowanego pijarskiego patrona- Świętego Józefa Kalasancjusza. Członkowie chóru chcieli w ten symboliczny sposób zaznaczyć swoją bliskość z tym „…największym świętym wśród pedagogów i największym pedagogiem wśród świętych...”. Niedzielne liturgie są już ubogacane chóralnym śpiewem od października 2012 roku.

 

Chór jest podzielony na cztery głosy: soprany, alty, tenory oraz basy. Wciąż poszukujemy jednak tych ostatnich, czyli - basów! Zapraszamy, więc na przesłuchania! Chór ma swoje próby w każdą środę po Mszy Św. wieczornej. Obecnie spotkania odbywają się w salce na plebanii. Pamiętajmy o słowach Św. Augustyna, że „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, albo : „Kto kocha, ten śpiewa”.