Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

Dzieci Maryi i Ministranci: Wycieczka do ZOO w Gdańsku.

19 września w sobotę grupa dzieci z naszej parafii, tj. ministranci na czele z o. Andrzejem oraz Dzieci Maryi pod opieką Pani Marty i Joanny udała się do ZOO w Gdańsku. Atrakcji było sporo.
Po długim zwiedzaniu obszernego zoo, udaliśmy się na posiłek czyli dobrze wypieczoną i smaczną pizzę :) Po drodze dzieci zobaczyły katedrę oliwską i miejsca zamieszkania biskupa oraz piękny Park Oliwski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy!

o. Andrzej

Świetlica zaprasza!!!

Kaszuby Biegają 2015 !!!W sobotnie przedpołudnie 19 września, drużyna biegaczy z naszej parafii z Bolszewa uczestniczyła w przedostatnim z dziesięciu biegów z cyklu Kaszuby Biegają, zorganizowanym po raz drugi. Tym razem pojechaliśmy do Oprócz biegu w kategorii OPEN na 9,2 km swój występ miały też przedszkolaki i dzieci z podstawówki. Wróciliśmy spoceni, zadowoleni i naładowani na kolejny bieg. Liczymy na to, że nasza bolszewska drużyna się powiększy.
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.723933651045912.1073741854.410574232381857&type=3

Kaszuby Biegają to cykl 10 niezależnych biegów na różnych dystansach, jednak nie krótszych niż około 10 km.Biegi prócz promocji zdrowego stylu życia, mają promować miejsca wyjątkowe oraz zaprezentować tysiącom miłośnikom biegania fantastyczne Kaszuby ich unikatowe piękno. Każdy będzie mógł podziwiać piękno przyrody, zadbane, czyste lasy cudowne jeziora oraz wspaniałe widoki. Każdy na pewno będzie oczarowany wyjątkowa przyrodą.