Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

 

Szczegółowy plan rekolekcji ... 

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Gdy ktoś podejmuje Seminarium, formacja ta najczęściej zmienia jego dotychczasowy sposób modlitwy. „Seminarzyści” uczestniczą we wspólnej modlitwie raz w tygodniu, słuchają konferencji tematycznej, a następnie spotykają się w kilkuosobowych grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów. Jednak zasadniczy sens Seminarium polega na osobistej pracy i modlitwie, na którą uczestnik indywidualnie przeznacza ok. pół godziny każdego dnia.

 

Wydarzyło się...

Konkurs scholek parafialnych "Cecyliada"

Schola "Dzieci Kalasancjusza" po raz pierwszy uczestniczyła w IV Cecyliadzie Dziecięcej u św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku.
15 listopada, w sobotę na konkurs  zgłosiło się 14 zespołów dziecięcych
z różnych miast i parafii, które miały zaprezentować 2 piosenki religijne.
Emocji nie brakowało.
Nasza schola zajęła II miejsce. Gratulujemy.

więcej zdjęć i informacji w zakadce: schola "Dzieci Kalasancjusza"

Wydarzyło się...

Potęga Maryi - Dzieci Maryi - szeregi zasilone !!!

Dnia 09.11.2014 r. na Mszy o godzinie 11:30 w naszym kościele odbyła się ceremonia nałożenia szat na Kandydatki do Stowarzyszenia Dzieci Marii. Proboszcz o. Jacek Stępień przyjął dziesięć nowych kandydatek, które chcą w swoim życiu naśladować i kochać Maryję.

Więcej informacji i zdjęć w zakładce "Dzieci Maryi"