Motto

"Doświadcz ciszy. Zanurzaj się w uważnej, żywej i dalekiej od pustki ciszy. Rozpalaj się w miłości, dojrzewaj w uświęceniu. Słuchaj, żeby usłyszeć, uniżaj się, aby zrozumieć, uwierz i odważ się dawać świadectwo - i kochaj, aby stawać się świętym." św. Charbel

Dzieci Maryi - Dni Wspólnoty w Tczewie

We wtorek (14.03.15) z spod naszego Kościoła wyjechała wspólnota Dzieci Maryi oraz grupa Rycerzy Niepokalanej na odbywające się w Tczewie Dni Wspólnoty Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Obchody przywitania grup z Bolszewa i Tczewa rozpoczęły się około godziny 11 wraz z krótkim wprowadzeniem przygotowanym i wygłoszonym przez koordynatorkę stowarzyszeń w Polsce - s. Annę.

Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. zaś po niej spożyliśmy pyszny obiad, by nabrać siły na dalsze zabawy i wydarzenia. Już o godz. 14 wszystkie dzieci zostały podzielone na kilkuosobowe grupy by w nich wspólnie bawić się w tzw. podchody - uczestnicy dochodząc po wskazówkach do celu, uczyli się jak rozpoznawać Boże znaki w naszym życiu.

Później wróciliśmy do domu macierzystego sióstr na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz gry "W drodze do nieba" w której sprawdzana była wiedza z zakresu religii i historii Dzieci Marii.

Około godziny 17 powróciliśmy wspólnie do Bolszewa.

Pomimo tego, że pogoda nam nie za bardzo sprzyjała, każdy pałał radością i niezachwianym optymizmem - żaden deszcz i wiatr nie był nam straszny - wciąż mieliśmy dużo siły i pogody ducha co widać i słychać było nawet w rozbrzmiewającym autokarze, który huczał od śpiewu Pani Asi i jej niezastąpionej gitary.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Dziękujemy wszystkim za wszystko :-)

Zapraszamy do galerii

Zobacz filmik

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Wyjazd z Bolszewa /parking przy kościele/.

Termin: 03 X – 13 X 2015

Opiekun duchowyKs. Jacek  Stępień  - Proboszcz i Rektor Parafii Bolszewo

Cena: 340EUR +1260PLN [2690PLN]

RAMOWY  PROGRAM  PIELGRZYMKI

Kiedy po raz pierwszy widzi się Oblicze z Manoppello, może się zrodzić uczucie zawodu, gdyż nie jest Ono tak piękne, jak byśmy tego oczekiwali. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to Twarz Jezusa zmartwychwstającego, a więc jeszcze nie w pełni uwielbionego. Piękno zmartwychwstałego Jezusa nieskończenie przekracza wszelkie nasze wyobrażenia. Będziemy Go mogli oglądać i w pełni się Nim cieszyć dopiero w niebie. Oblicze z Manoppello jest twarzą zmartwychwstającego Chrystusa, w momencie Jego przechodzenia ze śmierci do życia.

Zmartwychwstały Chrystus apeluje do nas:

„Niechaj się nie lęka zbliżyć do mnie dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego” (Dz. 1059);

„Wystarczy przystąpić do stóp zastępcy mojego i wyznać mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładający się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone, nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni” (Dz. 1448).