Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

 

BIAŁE SZALEŃSTWO W MUSZYNIE TO JEST TO !!!
"…Hu! Hu! Ha!... Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy Mroźnym śniegiem w oczy prószy, Wichrem w polu gna!  
Nasza zima zła!...
Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! A my jej się nie boimy, Dalej śnieżkiem w plecy zimy, Niech pamiątkę ma! Nasza zima zła!...

Brr…brr…brr…, ale zimno!

Tym razem zima nas nie zawiodła, mogliśmy poczuć, jak jest zimna, mroźna czy też namacalnie dotknąć i korzystać z jej niesamowitych uroków, które były cudowne!!! Były momenty w których mogliśmy się przenieść do baśniowej krainy. Pierzynka białego puchu pokrywała cały świat, a do tego jeszcze sypiące się nieustannie śnieżynki z nieba.

Głównym celem obozu zimowego w Muszynie od 30 stycznia do7lutego 2015 roku było doskonalenie jazdy na nartach. Dzieci dzięki pomocy instruktora zdobyły znaczne umiejętności.  Miały okazje zaprezentować się w zawodach jazdy slalomem. Toczyła się zacięta walka, kto zdobędzie pierwsze miejsce. Każdy chciał wygrać. Emocjom i radości nie było końca! Nie zabrakło też innych atrakcji jak jazda na jabłuszkach, bitwa na śnieżki, kulig z pochodniami, wyjazd na baseny termalne Aquacity Poprad czy też warsztaty manualne np. „wesołe żelki” czy kukiełkowe itp.
Każdy dzień był bogaty w atrakcje i nie było czasu na nudę. Dzieci były zachwycone!!!

Czyste, górskie powietrze i atrakcje na śniegu oraz inne zajęcia dobrze wpłynęły na odpoczynek dzieci. To były nie zapomniane chwile, do których będziemy często wracać.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierali ten obóz swoją modlitwą i materialnie. Jesteśmy wdzięczni za dofinansowanie obozu zimowego przez Gminę Wejherowo. Serdecznie dziękujemy za bezcenne wsparcie, które nam zapewniliście. Jesteście dowodem na istnienia ludzi dobrej woli, na których można polegać".

P.S. i A.S.

Zapraszamy do galerii

 "Manna, hosanna, różaniec i szaniec,

I jazda, i basta, i stop

Bal to najdłuższy, na jaki nas proszą,

Na bal, marsz na bal !"

czyli jak dzieci z Bolszewa bawią się Smile

„Z góry wiemy ile będzie to trwać, wiemy gdzie to się odbędzie. Z góry wiemy za kogo się przebierzemy i jaki humor ze sobą weźmiemy - mowa oczywiście o KARNAWALE.

Wesoło - z rozmachem w Nowy Rok!

"W I sobotę Karnawału, tj. 3 stycznia br. opiekunowie scholi Dzieci Kalasancjusza zorganizowali zabawę dla ich rodziców. Celem było pozyskanie środków na rzecz wyjazdu do Łowicza. W zabawie uczestniczyło ok. 80 os. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny SUPRA, a  miejsce imprezy udostępnili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolszewa. Należy podkreślić, iż straż nie pobrała żadnych opłat za wynajem sali za co z całego serca im dziękujemy. Odwdzięczymy się śpiewem.