Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza

25 sierpnia w naszym Zakonie obchodzimy Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza - założyciela Zakonu Szkół Pobożnych (pijarów), Patrona chrześcijańskich szkół podstawowych oraz twórcę pierwszej szkoły powszechnej. 

Zapraszamy na Eucharystię o godzinie 18:00 a po niej na nabożeństwo do naszego Założyciela.

ODPUST PARAFIALNY W NASZEJ PARAFII

- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 

Zapraszamy do galerii 

Rekolekcje Narodowe

na Stadionie w Warszawie.

Bogu niech będą dzięki za obfite łaski !!!

W sobotę, 18 lipca 100-osobowa reprezentacja naszej parafii i  jej sympatyków uczestniczyła w uwielbieniu Jezusa na Stadionie Narodowym w Warszawie. „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” pod takim hasłem odbywały się rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, niezwykle owocnym charyzmatykiem z Ugandy. Ponad 50-tysięczne zgromadzenie wierzących dało się ponieść Duchowi Świętemu, który prowadził kaznodzieję. Serca i umysły zostały napełnione Duchem Bożym również dzięki żywiołowej modlitwie diakonii muzycznej i aktywności wolontariuszy ze Strefy Chwały, uzewnętrznionej powiewającymi złotymi flagami okalającymi stadion od wewnątrz.   Natchnione słowa  kapłana i żarliwe modlitwy zgromadzonych sprawiły, że w procesji eucharystycznej za Chrystusem ukrytym w Hostii umieszczonej w monstrancji – krzewie winnym, ruszyła niezliczona liczba dzieci z ich opiekunami. Siedzący na trybunach i patrzący z wysokości widzieli, że na płycie stadionu jest ogromne poruszenie, wzmocnione powiewającymi nad głowami kroczących białymi chusteczkami. 

Zainteresowanych treścią konferencji o. Johna i pragnących wzrastać duchowo odsyłamy do stron internetowych poświęconych tym wydarzeniom.

 Uczestnicy

I.G.M.C.

 

Relacja video z rekolekcji Jezus na Stadionie konferencje ...

Modlitwa uwielbienia Boga i prośba o uzdrowienie...

 

"Wybierz życie - bądź PRO-LIFE"


Wypełniając prośbę świętego Jana Pawła II, aby bronić życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci,w dniu 19.06.2015r  odbyło się spotkanie naszych Parafian, którzy chcą podjąć się aktywnego udziału w akcji obrony nienarodzonych dzieci i Mary Wagner - Kanadyjki odbywającej  obecnie wyrok więzienia za przekonywanie kobiet do pozostawienia przy życiu dziecka  noszonego pod sercem. Dzięki inicjatywie ludzi nie bojących się podejmować nowych wyzwań z o. Grzegorzem na czele udało się zebrać kilkanaście osób w różnym wieku w salce na plebanii,  aby wysłuchać krótkiego wyjaśnienia idei Stowarzyszenia Pro-Life  i celów podejmowanej  akcji. Następnie każdy otrzymał płyty z filmem dokumentalnym autorstwa Grzegorza Brauna,znanego bezkompromisowego reżysera poruszającego tematy przemilczane w wielu państwowych i prywatnych mediach, tak polskich jak i kanadyjskich. Zadanie uczestników spotkania  polega na przekazaniu filmów jak największej liczbie osób wchodzących w życie dorosłe i uświadomieniu ich jakie konsekwencje ponosi kobieta pozwalająca na zabicie swego nienarodzonego dziecka. Można też podpisać petycję skierowaną do naszych władz państwowych, popierającą inicjatywę ustawy broniącej życia,tak jak chciał papież Jan Paweł II.

Apel do Katolików !

 Eliminacja ze społeczeństwa nowych obywateli to jest wielki problem  demograficzny Polski,  Europy i świata. Może być początkiem końca ludzkości. Trzeba temu zapobiec,dopóki nie jest za późno!!! Zastanów się ,co TY możesz zrobić dla ratowania życia poczętego? Jeżeli żyjesz, to znaczy,że ktoś Ci na to pozwolił,pomóż też innym, których twarzy jeszcze nikt nie zna. Oni też chcą się cieszyć pięknem świata. Odetnij się od cywilizacji śmierci, która zdaje się poszerzać swoje obszary.  Nie przegap okazji do zrobienia czegoś dobrego. Weź film, obejrzyj go i przekaż dalej! Rozdaliśmy 1600 filmów. Niech się dzieją dobre rzeczy !!!