Motto

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Ogień Miłości zapłonął !

Z Bolszewa wypuściliśmy Iskrę Bożego Miłosierdzia, łącząc się z całą Polską i światem. Na modlitwie o godz. 15.00 zgromadziło się przeszło 250 osób, którzy śpiewem wielbili Boga bogatego w miłosierdzie. Modliliśmy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz o pokój na Ukrainie. Na zakończenie każdy z nas zawierzył się Jezusowie Miłosiernemu. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary i wrażliwość serca na potrzeby braci w wierze. Niech Bóg Miłosierny wszystkim błogosławi + .

 Zapraszamy do galerii

Zgłoszone miasta - zobacz !

Piesza Pielgrzymka

do Sanktuarium Królowej Morza

w Swarzewie

„…I wy­bieramy się na długi spa­cer, mod­lić się i ba­wić, poz­nać ma­gię wiary i po­myśleć nad sen­sem życia..”

"W tym roku w dniach 6-7 września z Parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie z wielkim rozmachem wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium by uczestniczyć w odpuście Narodzenia NMP Królowej Polskiego Morza w Swarzewie.

Uczestniczyło blisko 400 pielgrzymów odłączonych od trosk dnia codziennego  z własnymi intencjami w sercach, by oddać je Królowej Morza i wypraszać potrzebne łaski.Dopisywała bardzo piękna pogoda, słońce dodawało nam energii i sił do dalszego marszu.Z wielkim śpiewem któremu towarzyszyła wspaniała orkiestra maszerowaliśmy przez ulice, wioski i miasta.Pielgrzymkę uwieńczył „taniec” obrazów – kaszubska tradycja znana od lat.

Dziękujemy wszystkim za pieczołowite przygotowanie się do tego wydarzenia, za dobrą organizację i za uczestnictwo i niegasnący uśmiech na twarzach.Te dni pozostaną nam na długo w pamięci.

Zapraszamy ponownie za rok z pełną mobilizacją – z jeszcze większą liczbą osób!"

Nuśka

Zapraszamy do galerii 

Dożynki Gminy Wejherowo w Bolszewie 2014 r.

Sierpień to w całym kraju miesiąc licznych regionalnych imprez. Ważnymi obchodami jest Święto Plonów, czyli Dożynki – świętowane z okazji zakończenia żniw.

Podczas uroczystości dożynkowych jednym z ważniejszych punktów imprezy jest wystawa wieńców dożynkowych. Są to okazałe wieńce, tworzone przez mieszkańców wsi z płodów ziemi – dominującym elementem powinno być tutaj zboże.

Wieńce są przeróżne – od prostych chochołów do bardzo skomplikowanych wyklejanych ziarnami figurek przedstawiających żniwiarzy oraz chłopskie chaty. Przygotowane wieńce są wystawiane do konkursu – i tutaj wyboru tego najpiękniejszego dokonuje specjalnie powołane jury – w składzie którego zazwyczaj znajdują się wójt, burmistrz, przedstawiciele samorządów czy Kół Gospodyń Wiejskich, lub głosują wszyscy przybyli goście.

Zobaczcie jak obchodziliśmy tę uroczystość:

Zapraszamy do galerii

A Słowo stało się ciałem"

„Pod takim hasłem odbyły się w dniu 23 sierpnia br. w licheńskim sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski rekolekcje prowadzone przez charyzmatycznego ojca Johna Baptistę Bashoborę z Ugandy. W spotkaniu modlitewnym wzięło udział ponad 30 tysięcy ludzi z całego kraju.  Z naszej parafii (i zaprzyjaźnionych) wyjechały 93 osoby, a we wcześniejszym terminie, kilka osób uczestniczyło aktywnie w WARSZTATACH POSŁUGI CHARYZMATYCZNEJ, które przez 5 dni prowadził o. John.            Zobacz wywiad również o Bolszewie