Motto

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

 

Biały Tydzień i pielgrzymka do Lichenia, Gniezna i Lednicy.

 

W dniach 9-14 maja 2016 r. dzieci komunijne w naszej parafii przeżywały swój Biały Tydzień.

Każdego dnia spotykaliśmy się na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 a po nim na Mszy Świętej o godz. 18.00. W każdym dniu modliliśmy się w innych intencjach.

Poniedziałek był dniem dziękowania Bogu za wiarę i chrzest. Każdy z nas otrzymał na chrzcie ziarenko wiary, które powinien podtrzymywać i rozwijać. Wiara, mimo iż wydaje się nieraz mało ważna kryje w sobie skarby, które mogą dać nam wielkie szczęście.

Wtorek, to dzień dziękowania Bogu za rodziców, którzy przekazali nam życie.

W środę nasze myśli kierowały się w stronę misji i misjonarzy. Prosiliśmy Boga, by dopomógł i wspierał tych, którzy poświęcili życie głoszeniu Ewangelii w dalekich krajach często z narażeniem swojego zdrowia i życia.

Czwartek był dniem dziękowania za kapłanów i Eucharystię. Naszymi modlitwami wspieraliśmy szczególnie kapłanów z naszej parafii ale i tych z którymi mieliśmy styczność w ciągu naszego życia.

W piątek zwróciliśmy uwagę na miłujące nas Serce Jezusowe. Uświadomiliśmy sobie znaczenie pierwszych piątków i przyjmowania Bożej miłości, która chce przemieniać nasze serca.

 

Sobota była dniem oddania czci Matce Bożej. Z tej racji odbyliśmy pielgrzymkę do Lichenia. Również z racji pięknej rocznicy 1050 lecia chrztu Polski zwiedziliśmy niejako przy okazji Gniezno i Pola Lednickie.

Dziękujemy sobie nawzajem za piękny czas Białego Tygodnia oraz udanej pielgrzymki. Niech Maryja wyprasza dalsze potrzebne łaski dla każdego z nas. 

 

 

 

I Komunia w Bolszewie

8 maja 2016 r.

W dniu 8 maja 2016 roku w naszej parafii odbyła się uroczystość  I Komunii Świętej.

Przygotowanie do Komunii trwało rok i obejmowało wiele wydarzeń: Oto niektóre z nich:

  1. Comiesięczne spotkania formacyjne ks. Andrzeja z rodzicami tych dzieci.
  2. Wdrożenie dzieci w modlitwę różańcową – dzieci otrzymały poświęcony różaniec i zaangażowały się w modlitwę na nabożeństwach różańcowych w naszej parafii.
  3. Poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek komunijnych, by uczyły się różnych form modlitw
  4. Uczestnictwo dzieci w Mszach roratnich organizowanych dla nich w naszej świątyni
  5. Wręczenie dzieciom poświęconych medalików (grudzień)
  6. Zaangażowanie dzieci w nabożeństwa Drogi Krzyżowej
  7. Róża Różańcowa Rodziców tych dzieci. Modlitwa ta towarzyszyła przez cały okres przygotowania (od września do maja)

Sam dzień pierwszej Komunii  został poprzedzony licznymi przygotowaniami oraz próbami. Dużą pomoc okazali Rodzice tych dzieci, służąc swoją pomysłowością, modlitwą oraz zaangażowaniem podczas prób jak również samej uroczystości w kościele. Do Komunii przystapiło 123 dzieci (66 dziewczynek i 57 chłopców).

Uroczystość I Komunii rozpoczęła się o godz. 11.00. Dzieci i ich rodzice oraz rodziny zebrali się przed kościołem. Po błogosławieństwie Rodziców wszyscy ze śpiewem na ustach w sposób procesyjny ruszyliśmy do kościoła.

Mszy przewodniczył ks. Proboszcz Jacek Stępień.

Liturgię w kościele ubogaciła nasza scholka parafialna pod opieką p. Agnieszki Zielonko. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w  to, by dzieci mogły jak najlepiej  przeżyć najważniejsze i pierwsze spotkanie z Chrystusem pod postacią Chleba. Dziękujemy też wszystkim, którzy całe przygotowanie wspierali modlitwą. 

27 maja w piątek o 18.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię w intencji uzdrowienia, uwolnienia i nawrócenia. Po niej adoracja z modlitwą o uświęcenie małżeństw. W tym miesiącu zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcą dziękować Panu Bogu za wszystkie łaski a także te pary, które potrzebują odnowienia relacji między sobą, dziećmi i Panem Bogiem. Będzie to również okazja by pomodlić się o odnowienie łaski sakramentalnej i węzła małżeńskiego. ZAPRASZAMY!