Motto

"Doświadcz ciszy. Zanurzaj się w uważnej, żywej i dalekiej od pustki ciszy. Rozpalaj się w miłości, dojrzewaj w uświęceniu. Słuchaj, żeby usłyszeć, uniżaj się, aby zrozumieć, uwierz i odważ się dawać świadectwo - i kochaj, aby stawać się świętym." św. Charbel

Seminarium Odnowy Wiary 

"Gdy ktoś podejmuje Seminarium, formacja ta najczęściej zmienia jego dotychczasowy sposób modlitwy. „Seminarzyści” uczestniczą we wspólnej modlitwie raz w tygodniu, słuchają konferencji tematycznej, a następnie spotykają się w kilkuosobowych grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów. Jednak zasadniczy sens Seminarium polega na osobistej pracy i modlitwie, na którą uczestnik indywidualnie przeznacza ok. pół godziny każdego dnia.

Praca w ciągu tygodnia oparta jest na fragmentach Pisma Świętego, a całość Seminarium - na siedmiu tematach zawartych w książce, którą każdy otrzyma.

W Seminarium może uczestniczyć każdy, kto wyrazi takie pragnienie.

Fenomen Seminarium polega na tym, że człowiek daje Panu Bogu (i sobie) czas na spotkanie, a Pan Bóg czyni resztę – czyli wszystko! Tajemnica Boga spotyka się tutaj z tajemnicą człowieka.

Krótkie świadectwo:

„Bóg naprawdę daje nowe życie !

To właśnie Seminarium stało się początkiem mojego nowego życia w Duchu Świętym, do którego podświadomie tak tęskniłam. Pan Bóg nadał głęboki sens mojemu życiu, objawił mi bardzo konkretnie swoją miłość, uzdrowił głębokie rany mojego serca i zaprosił do współpracy – najpierw w procesie mojego własnego uzdrowienia i nawrócenia, a potem w walce o innych.

Ta przygoda trwa już 18 lat. Pan Bóg uzdrowił moje relacje z rodzicami i innymi osobami. Wydobył ze mnie cechy, których istnienia w sobie nawet nie podejrzewałam. Moje życie zawodowe uczynił powołaniem. Teraz jestem otwarta na innych ludzi i bardzo łatwo nawiązuję kontakty, przyjaciele nazywają mnie nawet „specjalistką od integracji”, co jest niezaprzeczalnym dowodem na to, że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych!

Mogę spokojnie powiedzieć, że jestem sobą i wiem, że ta akceptacja siebie, która rodziła się w bólach – to Jego dar, tak jak i wiele innych. To moje nowe życie w Nim to cała gama kolorów – oczywiście nie tylko „różowych”, ale to właśnie jest Życie przez duże „ż”, którego istnienie przeczuwałam. Ono nie zawsze jest łatwe, nie zwalnia też z podejmowania trudnych wyborów i wyrzeczeń, ale wiem, że ma sens i swój własny – wręcz wykwintny! – smak. A wszystko zaczęło się od Seminarium…”

Za: http://www.odnowa.jezuici.pl/

 

Trening muzyczno - taneczny

scholi "Dzieci Kalasancjusza"

z "Mocnymi w Duchu"

w Łodzi

Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wsparli nasz wyjazd na warsztaty. Niech Bóg wam błogosławi +.

 

Zapraszamy do galerii

Ogień Miłości zapłonął !

Z Bolszewa wypuściliśmy Iskrę Bożego Miłosierdzia, łącząc się z całą Polską i światem. Na modlitwie o godz. 15.00 zgromadziło się przeszło 250 osób, którzy śpiewem wielbili Boga bogatego w miłosierdzie. Modliliśmy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz o pokój na Ukrainie. Na zakończenie każdy z nas zawierzył się Jezusowie Miłosiernemu. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary i wrażliwość serca na potrzeby braci w wierze. Niech Bóg Miłosierny wszystkim błogosławi + .

 Zapraszamy do galerii

Zgłoszone miasta - zobacz !

Piesza Pielgrzymka

do Sanktuarium Królowej Morza

w Swarzewie

„…I wy­bieramy się na długi spa­cer, mod­lić się i ba­wić, poz­nać ma­gię wiary i po­myśleć nad sen­sem życia..”

"W tym roku w dniach 6-7 września z Parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie z wielkim rozmachem wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium by uczestniczyć w odpuście Narodzenia NMP Królowej Polskiego Morza w Swarzewie.

Uczestniczyło blisko 400 pielgrzymów odłączonych od trosk dnia codziennego  z własnymi intencjami w sercach, by oddać je Królowej Morza i wypraszać potrzebne łaski.Dopisywała bardzo piękna pogoda, słońce dodawało nam energii i sił do dalszego marszu.Z wielkim śpiewem któremu towarzyszyła wspaniała orkiestra maszerowaliśmy przez ulice, wioski i miasta.Pielgrzymkę uwieńczył „taniec” obrazów – kaszubska tradycja znana od lat.

Dziękujemy wszystkim za pieczołowite przygotowanie się do tego wydarzenia, za dobrą organizację i za uczestnictwo i niegasnący uśmiech na twarzach.Te dni pozostaną nam na długo w pamięci.

Zapraszamy ponownie za rok z pełną mobilizacją – z jeszcze większą liczbą osób!"

Nuśka

Zapraszamy do galerii