Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

Piesza Pielgrzymka

do Sanktuarium Królowej Morza

w Swarzewie

„…I wy­bieramy się na długi spa­cer, mod­lić się i ba­wić, poz­nać ma­gię wiary i po­myśleć nad sen­sem życia..”

"W tym roku w dniach 6-7 września z Parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie z wielkim rozmachem wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium by uczestniczyć w odpuście Narodzenia NMP Królowej Polskiego Morza w Swarzewie.

Uczestniczyło blisko 400 pielgrzymów odłączonych od trosk dnia codziennego  z własnymi intencjami w sercach, by oddać je Królowej Morza i wypraszać potrzebne łaski.Dopisywała bardzo piękna pogoda, słońce dodawało nam energii i sił do dalszego marszu.Z wielkim śpiewem któremu towarzyszyła wspaniała orkiestra maszerowaliśmy przez ulice, wioski i miasta.Pielgrzymkę uwieńczył „taniec” obrazów – kaszubska tradycja znana od lat.

Dziękujemy wszystkim za pieczołowite przygotowanie się do tego wydarzenia, za dobrą organizację i za uczestnictwo i niegasnący uśmiech na twarzach.Te dni pozostaną nam na długo w pamięci.

Zapraszamy ponownie za rok z pełną mobilizacją – z jeszcze większą liczbą osób!"

Nuśka

Zapraszamy do galerii 

Dożynki Gminy Wejherowo w Bolszewie 2014 r.

Sierpień to w całym kraju miesiąc licznych regionalnych imprez. Ważnymi obchodami jest Święto Plonów, czyli Dożynki – świętowane z okazji zakończenia żniw.

Podczas uroczystości dożynkowych jednym z ważniejszych punktów imprezy jest wystawa wieńców dożynkowych. Są to okazałe wieńce, tworzone przez mieszkańców wsi z płodów ziemi – dominującym elementem powinno być tutaj zboże.

Wieńce są przeróżne – od prostych chochołów do bardzo skomplikowanych wyklejanych ziarnami figurek przedstawiających żniwiarzy oraz chłopskie chaty. Przygotowane wieńce są wystawiane do konkursu – i tutaj wyboru tego najpiękniejszego dokonuje specjalnie powołane jury – w składzie którego zazwyczaj znajdują się wójt, burmistrz, przedstawiciele samorządów czy Kół Gospodyń Wiejskich, lub głosują wszyscy przybyli goście.

Zobaczcie jak obchodziliśmy tę uroczystość:

Zapraszamy do galerii

A Słowo stało się ciałem"

„Pod takim hasłem odbyły się w dniu 23 sierpnia br. w licheńskim sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski rekolekcje prowadzone przez charyzmatycznego ojca Johna Baptistę Bashoborę z Ugandy. W spotkaniu modlitewnym wzięło udział ponad 30 tysięcy ludzi z całego kraju.  Z naszej parafii (i zaprzyjaźnionych) wyjechały 93 osoby, a we wcześniejszym terminie, kilka osób uczestniczyło aktywnie w WARSZTATACH POSŁUGI CHARYZMATYCZNEJ, które przez 5 dni prowadził o. John.            Zobacz wywiad również o Bolszewie

"Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać..."

kiedy dzieci z Bolszewa wkraczają...

- sprawozdanie z kolonii letniej.

„Przygoda zaczęła się o 21.30 w sobotę, dnia 12 lipca 2014 r., gdzie w początkowym miejscu zbiórki – na parkingu, znajdującym się przy kościele w Bolszewie zebrały się wszystkie dzieci. Każdy z niecierpliwością oczekiwał nadchodzących dwóch tygodni wyśmienitej przygody. Dzieci oraz wychowawcy złożyli walizki w lukach bagażowych STASIOBUSA i każdy był już gotowy do drogi. Podróż przebiegła szybko pod osłoną nocy.