Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli pielgrzymów w swoich domach i którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizowanie ŚDM w Bolszewie. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi Waszą dobroć i miłość!

ŚDM - Bolszewo - Dzień 6

Pobyt w Bolszewie dobiega końca. Czas, abyśmy niedługo ruszyli do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Wczoraj zaczęliśmy dopiero Mszą Świętą o godzinie 12.00 w ArtParku. Nie zabrakło po niej podziękowań dla samorządu, Policji, Straży, sponsorów, dzięki którym ŚDM Bolszewo było możliwe do zrealizowania. 
Później uczestnicy udali się na obiad. Dla wielu była do ostatnia chwila w rodzinach, które ich gościły. Oczywiście nie zapomnieliśmy o podziękowaniu również dla nich. O godzinie 16.00 rozpoczął się Festiwal Młodych w Bolszewie. Zabawa trwała do samego wieczoru, ale niektóre grupy powoli musiały nas opuszczać. Ostatnie osoby wyjeżdżają jutro wieczorem. Życzymy wszystkim udanego pobytu w Krakowie i bezpiecznego powrotu do domu.

Zdjęcia

ŚDM - Bolszewo Dzień 5

Powoli nadchodzi czas na podsumowanie naszej wspólnej przygody. Dziś wybraliśmy się do Gdańska na wielki finał dni w diecezjach. Pielgrzymi z całego świata i Polski znajdujący się w Archidiecezji Gdańskiej zebrali się na Placu Solidarności około godziny 10.00 i tu zaczęli Festiwal Młodych. Następnie przeszli ulicami miasta do konkatedralnej Bazyliki Mariackiej, największej świątyni ceglanej w Europie, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Cieszyliśmy się z obecności biskupów z innych krajów i Polski, przedstawicieli samorządów, innych odłamów religijnych i Pani Minister Beaty Kempa. Podczas nabożeństwa nie zabrakło śpiewu, oklasków i tańca. Po Mszy młodzież wróciła do zabawy na Festiwalu, który trwał do samego wieczora. O bezpieczeństwo zadbało wiele służb mundurowych i medycznych.
Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wrócili do Bolszewa po 21.00 i udali się na upragniony spoczynek. Jutro czeka nas ostatni dzień i powoli zaczynamy ruszać grupami do Krakowa, gdzie odbędzie się dalsza część Światowych Dni Młodzieży.

Zdjęcia

ŚDM - Bolszewo - Dzień 4

Dzień zaczęliśmy od wyjazdu do Piaśnicy oko. Jest to miejsce, w którym jak powiedział Ksiądz Dziekan trudno mówić o miłości. W czasie II wojny światowej mieszkańcy okolicznych wsi doznali szczególnego okrucieństwa ze strony nazistów i zginęli śmiercią męczeńską. Właśnie w tym miejscu została odprawiona Msza polowa. Jednak przed nią pielgrzymi mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca i obejrzeć pantomimę. Po Mszy odbyła się krótka procesja do grobu bł. Alicji Kotowskiej. 
Następnie uczestnicy zwiedzili Wejherowo. Odwiedzlili między innymi Filharmonię, kościół św. Anny czy park. Każda grupa mogła także skorzystać z czasu wolnego, po czym wszystkie po południu wróciły do Bolszewa.
O godzinie 19.30 rozpoczął się pogodny wieczór. Podczas dobrej zabawy czas leci szybko, a na dziś była przewidziana jeszcze adoracja. Po niej każdy otrzymał świecę i przekazaliśmy sobie ogień. Na sam koniec dnia odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne.
Jutro zapowiada się intensywnie, więc wyśpijcie się i nabierzcie sił!
Zdjęcia