Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

Misje Święte 2016

W dniach od 25 września do 2 października 2016 roku w naszej parafii będziemy przeżywać Misje Parafialne pod hasłem: "Drogami Wiary, Nadziei i Miłości". Misje poprowadzą ks. Jan Dobosiewicz CM i ks. Krzysztof Łytkowski CM - misjonarze św. Wincentego a Paulo.
Zapraszamy do zapoznania się z planem i prosimy o modlitwę o błogosławione owoce naszych rekolekcji.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli pielgrzymów w swoich domach i którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizowanie ŚDM w Bolszewie. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi Waszą dobroć i miłość!

ŚDM - Bolszewo - Dzień 6

Pobyt w Bolszewie dobiega końca. Czas, abyśmy niedługo ruszyli do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Wczoraj zaczęliśmy dopiero Mszą Świętą o godzinie 12.00 w ArtParku. Nie zabrakło po niej podziękowań dla samorządu, Policji, Straży, sponsorów, dzięki którym ŚDM Bolszewo było możliwe do zrealizowania. 
Później uczestnicy udali się na obiad. Dla wielu była do ostatnia chwila w rodzinach, które ich gościły. Oczywiście nie zapomnieliśmy o podziękowaniu również dla nich. O godzinie 16.00 rozpoczął się Festiwal Młodych w Bolszewie. Zabawa trwała do samego wieczoru, ale niektóre grupy powoli musiały nas opuszczać. Ostatnie osoby wyjeżdżają jutro wieczorem. Życzymy wszystkim udanego pobytu w Krakowie i bezpiecznego powrotu do domu.

Zdjęcia