Motto

"Doświadcz ciszy. Zanurzaj się w uważnej, żywej i dalekiej od pustki ciszy. Rozpalaj się w miłości, dojrzewaj w uświęceniu. Słuchaj, żeby usłyszeć, uniżaj się, aby zrozumieć, uwierz i odważ się dawać świadectwo - i kochaj, aby stawać się świętym." św. Charbel

Przegląd Scholek w Łowiczu

oraz warsztaty z Mocnymi w Duchu

Tegoroczna "majówka" (1-3.05.2015) zostanie nam na długo w pamięci, gdyż właśnie w te dni odbywał się Przegląd Scholek Pijarskich oraz warsztaty z zespołem „Mocni w Duchu” - a wszystko to działo się w Łowiczu i Łodzi.

Rozpoczęcie miało miejsce w piątek, gdzie po długiej drodze wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii, aby pokrzepić ducha na czekającą nas "ciężką" pracę. Następnie udaliśmy się na wspólną kolację, by na koniec dnia wspólnie uwielbić Boga przez śpiew.

Każda scholka zaprezentowała 3 utwory muzyczne, które w wyjątkowy sposób charakteryzowały każdą grupę.  Pierwszy dzień zakończył się wspólną modlitwą, by nabrać siły na kolejne pełne zmagań i przygód dni.

W sobotę po śniadaniu, wyruszyliśmy do Łodzi na warsztaty muzyczne. Tak wzniosły dzień rozpoczął się wspólnym przywitaniem grup z całej Polski (około 580 dzieci) oraz Eucharystią o godz. 11.00. Następnie każdy z uczestników został przypisany do grup warsztatowych. Nastał czas na piękną i wymagającą pracę, która rodzi wspaniałe owoce. Temat przewodni warsztatów: „Boża Orkiestra” odzwierciedlał to, co zostało zaprezentowane przez  wszystkie grupy o godz. 16.00. Zaiste Aniołowie w niebie pozazdrościliby takiej Bożej orkiestry, gdyby oczywiście mogli zazdrościć. W połowie warsztatów przyszedł czas na obiad u „Grubego Benka”.  Odbyte warsztaty z „Mocnymi w Duchu” bardzo wiele nas nauczyły i wniosły do naszego życia. O godz. 18 powróciliśmy do Łowicza by zakończyć dzień wspólną kolacją przy której każdy z nas miło wspominał dzień. Po niej udaliśmy się na wspólne zabawy i tańce integracyjnie, by jeszcze lepiej siebie nawzajem poznać.

W słoneczny niedzielny poranek, po modlitwie i posiłku rozpoczęliśmy grę terenową pt. "wyspa skarbów", której celem było odnalezienie owej tajemniczej niespodzianki. Następnie o godz. 11.00 udaliśmy się na Mszę św. podczas której wszystkie schole połączyły swe siły i wspólnie zaśpiewały przeróżne pieśni. Po Eucharystii nastąpiło uroczyste zakończenie - każdy z zespołów otrzymał pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Po pysznym obiedzie autokary z rozśpiewanymi scholkami rozjechały się na wszystkie strony Polski. To był wspaniały weekend pełen radości, muzyki i tańca. Zapewne najlepsza majówka pod słońcem :)

 Zapraszamy do galerii

 ZOBACZ NAGRANIA

Dzieci Maryi - Dni Wspólnoty w Tczewie

We wtorek (14.03.15) z spod naszego Kościoła wyjechała wspólnota Dzieci Maryi oraz grupa Rycerzy Niepokalanej na odbywające się w Tczewie Dni Wspólnoty Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Obchody przywitania grup z Bolszewa i Tczewa rozpoczęły się około godziny 11 wraz z krótkim wprowadzeniem przygotowanym i wygłoszonym przez koordynatorkę stowarzyszeń w Polsce - s. Annę.

Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. zaś po niej spożyliśmy pyszny obiad, by nabrać siły na dalsze zabawy i wydarzenia. Już o godz. 14 wszystkie dzieci zostały podzielone na kilkuosobowe grupy by w nich wspólnie bawić się w tzw. podchody - uczestnicy dochodząc po wskazówkach do celu, uczyli się jak rozpoznawać Boże znaki w naszym życiu.

Później wróciliśmy do domu macierzystego sióstr na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz gry "W drodze do nieba" w której sprawdzana była wiedza z zakresu religii i historii Dzieci Marii.

Około godziny 17 powróciliśmy wspólnie do Bolszewa.

Pomimo tego, że pogoda nam nie za bardzo sprzyjała, każdy pałał radością i niezachwianym optymizmem - żaden deszcz i wiatr nie był nam straszny - wciąż mieliśmy dużo siły i pogody ducha co widać i słychać było nawet w rozbrzmiewającym autokarze, który huczał od śpiewu Pani Asi i jej niezastąpionej gitary.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Dziękujemy wszystkim za wszystko :-)

Zapraszamy do galerii

Zobacz filmik

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Wyjazd z Bolszewa /parking przy kościele/.

Termin: 03 X – 13 X 2015

Opiekun duchowyKs. Jacek  Stępień  - Proboszcz i Rektor Parafii Bolszewo

Cena: 340EUR +1260PLN [2690PLN]

RAMOWY  PROGRAM  PIELGRZYMKI

Kiedy po raz pierwszy widzi się Oblicze z Manoppello, może się zrodzić uczucie zawodu, gdyż nie jest Ono tak piękne, jak byśmy tego oczekiwali. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to Twarz Jezusa zmartwychwstającego, a więc jeszcze nie w pełni uwielbionego. Piękno zmartwychwstałego Jezusa nieskończenie przekracza wszelkie nasze wyobrażenia. Będziemy Go mogli oglądać i w pełni się Nim cieszyć dopiero w niebie. Oblicze z Manoppello jest twarzą zmartwychwstającego Chrystusa, w momencie Jego przechodzenia ze śmierci do życia.

Zmartwychwstały Chrystus apeluje do nas:

„Niechaj się nie lęka zbliżyć do mnie dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego” (Dz. 1059);

„Wystarczy przystąpić do stóp zastępcy mojego i wyznać mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładający się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone, nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni” (Dz. 1448).