Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dziękujemy ks. Zbigniewowi za wygłoszoną homilię. Przy wyjściu z kościoła mamy okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę autorstwa ks. Zbigniewa

2. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Wszystkich Członków Żywego Różańca zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, „Boże Ciało”. W tym dniu Msze Święte sprawować będziemy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, bezpośrednio po procesji oraz o godz. 18.00. Przypominamy. że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: na ul. Wodnej, na ul. Szkolnej (koło państwa Ziemann), przy krzyżu na rogu ul. Szkolnej i Głównej oraz przy kaplicy obok kościoła. Mieszkańców ulic, którymi pójdzie procesja prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy: orkiestrę, strażaków, dziewczynki sypiące kwiaty, scholę i młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, osoby niosące feretrony, chorągwie i baldachim, dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz wszystkich wiernych. Próby sypania kwiatów w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci na próbę przyniosły koszyczki. W Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w procesji eucharystycznej. W czwartek kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy codziennie o godz. 17.30. Od piątku w ramach oktawy Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy by w tej procesji brały udział także dzieci sypiące kwiaty oraz te które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą, osoby niosące chorągwie i baldachim.

5. Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, abp. Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 9 czerwca. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. Przypominamy, że o. Łukasz Czub w najbliższą sobotę odwiedzi chorych.

7. W zakrystii i kancelarii można zamawiać intencje na drugą połowę roku.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele zbiórka charytatywna "Słodki Dar Serca" dla będącej po przeszczepie szpiku kostnego naszej parafianki. Karolina jest w trakcie rekonwalescencji, z którą związane jest długotrwałe i kosztowne leczenie, będące poza możliwościami finansowymi rodziny. Wolontariusze ze wspólnot „Zawierzeni” oraz Żywego Różańca będą po każdej Mszy Świętej oferowali domowe słodkie wypieki, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc Karolinie. Już dzisiaj składamy wielkie "Bóg zapłać" za otwarte serca i okazaną pomoc. 

9. W niedzielę 18 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci można zgłaszać do o. Łukasza Czuba.

10. Na stoli przy konfesjonale można nabyć prasę katolicką. Natomiast na stoliku pod chórem znajduje się nowy numer „Dobrych Nowin”, który można ze sobą zabrać.

11. Wszystkim Parafianom i modlącym się w naszym kościele, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej, patronki naszej Parafii.

12. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej pożegnaliśmy:

śp. Zbigniewa Potrykus z ul. Długiej.

Zmarł + Mariusz Albecki l.53 z ul. Broniewskiego. Różaniec po Mszy Świętej wieczornej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00.

Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…